UPE0G561MNN6308
Номер детали производителя:
UPE0G561MNN6308
Производитель/бренд:
Taiwan Chinsan Electronic
Часть описания:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H
Производитель :
Taiwan Chinsan Electronic
Категория продукта :
Алюминий-полимерные конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
4 V