UPE0E821MCG6308
- Номер детали производителя:
- UPE0E821MCG6308
- Производитель/бренд:
- Taiwan Chinsan Electronic
- Часть описания:
- CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V T/H
- Производитель :
- Taiwan Chinsan Electronic
- Категория продукта :
- Алюминий-полимерные конденсаторы
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 820 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 7mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.354" (9.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.098" (2.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 5 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Polymer
- Voltage - Rated :
- 2.5 V