PCG0E472MCL1GS
Номер детали производителя:
PCG0E472MCL1GS
Производитель/бренд:
Nichicon
Часть описания:
CAP ALUM POLY 4700UF 2.5V SMD
Состояние запаса:
325
Производитель :
Nichicon
Категория продукта :
Алюминий-полимерные конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4700 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
5.6 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
2.5 V