PLV1C221MCL1TD
Номер детали производителя:
PLV1C221MCL1TD
Производитель/бренд:
Nichicon
Часть описания:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 16V T/H
Состояние запаса:
898
Производитель :
Nichicon
Категория продукта :
Алюминий-полимерные конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
3000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
2.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
16 V