RHA1C151MCN1GS
Номер детали производителя:
RHA1C151MCN1GS
Производитель/бренд:
Nichicon
Часть описания:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 16V SMD
Производитель :
Nichicon
Категория продукта :
Алюминий-полимерные конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.264" (6.70mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
3.22 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
322 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
16 V