0ADKC0500-BE
Номер детали производителя:
0ADKC0500-BE
Производитель/бренд:
Bel Fuse, Inc.
Часть описания:
FUSE CERAMIC 0.5A 600VAC/500VDC
Производитель :
Bel Fuse, Inc.
Категория продукта :
Предохранители
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200A AC, 300A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
500 mA
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
0.287
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
500 V