20NH00GL
Номер детали производителя:
20NH00GL
Производитель/бренд:
Altech Corporation
Часть описания:
FUSE SQUARE 20A 500VAC RECT
Производитель :
Altech Corporation
Категория продукта :
Электрические, специальные предохранители
Applications :
Electrical, Industrial
Approval Agency :
IEC, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Class :
G
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Fuse Type :
Square
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Rectangular, Blade
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
2.047" L x 1.673" W x 1.102" H (52.00mm x 42.50mm x 28.00mm)
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Bel Fuse, Inc.
    FUSE HAZARD LOCATION 250V 250MA
  • Bel Fuse, Inc.
    FUSE HAZARD LOCATION 250V 125MA