0AMA-0160-TD
- Номер детали производителя:
- 0AMA-0160-TD
- Производитель/бренд:
- Bel Fuse, Inc.
- Часть описания:
- FUSE HAZARD LOCATION 250V 160MA
- Состояние запаса:
- 500
- Производитель :
- Bel Fuse, Inc.
- Категория продукта :
- Электрические, специальные предохранители
- Applications :
- Hazardous Locations
- Approval Agency :
- cURus
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 4kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 160mA
- Features :
- Intrinsically Safe
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.118" Dia x 0.343" L (3.00mm x 8.70mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 250 V