0BLN015.T
- Номер детали производителя:
- 0BLN015.T
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- FUSE CARTRIDGE 15A 250VAC 5AG
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Электрические, специальные предохранители
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- CSA, PSE, UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 10kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V