SM2615FB1R50
- Номер детали производителя:
- SM2615FB1R50
- Производитель/бренд:
- Stackpole Electronics, Inc.
- Часть описания:
- RES 1.5 OHM 1% 1W 2615
- Производитель :
- Stackpole Electronics, Inc.
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- 0.155" (3.94mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 275°C
- Package / Case :
- 2615 J-Lead
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance :
- 1.5 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
- Supplier Device Package :
- 2615
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%