FBF06FT-R240
Номер детали производителя:
FBF06FT-R240
Производитель/бренд:
Venatronics
Часть описания:
RES 0.24 OHM 1% 1/3W 1206
Производитель :
Venatronics
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
240 mOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%