SFS4-DC24V
Номер детали производителя:
SFS4-DC24V
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
RELAY SAFETY 6PST 6A 24V
Состояние запаса:
86
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Реле безопасности
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Material :
Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Rating (Current) :
6 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
20 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Release Time :
20 ms
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max