RTD14-012
Номер детали производителя:
RTD14-012
Часть описания:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V
Coil Current :
33.3 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
16 A
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
400VAC - Max