RTD14005F
Номер детали производителя:
RTD14005F
Производитель/бренд:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Часть описания:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V
Производитель :
Категория продукта :
Силовые реле, более 2 ампер
Coil Current :
80.6 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
5VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Material :
Silver Nickel (AgNi)
Contact Rating (Current) :
16 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
3.5 VDC
Must Release Voltage :
0.5 VDC
Operate Time :
8 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
6 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
400VAC - Max