A272J20C0GF5UAA
Номер детали производителя:
A272J20C0GF5UAA
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2700 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V