PBC-012A1Q
Номер детали производителя:
PBC-012A1Q
Производитель/бренд:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Часть описания:
RELAY CONTACTOR 3PST 12A 380V
Производитель :
Категория продукта :
Контакторы (электромеханические)
Coil Voltage :
380VAC
Contact Form :
3PST-NO (DM) (3 Form X)
Contact Rating (Current) :
12 A
Features :
Finger-Safe (IP20) Terminals
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Must Operate Voltage :
323 VAC
Must Release Voltage :
76 VAC
Operating Temperature :
-5°C ~ 40°C
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
380VAC - Max