PBC-012A1B7
- Номер детали производителя:
- PBC-012A1B7
- Производитель/бренд:
- TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
- Часть описания:
- RELAY CONTACTOR 3PST 12A 24V
- Производитель :
- Категория продукта :
- Контакторы (электромеханические)
- Coil Voltage :
- 24VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (DM) (3 Form X)
- Contact Rating (Current) :
- 12 A
- Features :
- Finger-Safe (IP20) Terminals
- Mounting Type :
- Chassis Mount, DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- 20.4 VAC
- Must Release Voltage :
- 4.8 VAC
- Operating Temperature :
- -5°C ~ 40°C
- Product Status :
- Obsolete
- Switching Voltage :
- 380VAC - Max