P40C43D12C1-120
- Номер детали производителя:
- P40C43D12C1-120
- Часть описания:
- RELAY CONTACTOR 3PST 40A 120V
- Coil Voltage :
- 120VDC
- Contact Form :
- 3PST-2NO/1NC (DB/DM) (2 Form X, 1 Form Y)
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Must Operate Voltage :
- 90 VDC
- Must Release Voltage :
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 65°C
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max
- Termination Style :
- Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)