CON-1/120/30
- Номер детали производителя:
- CON-1/120/30
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- CONTACTOR 1P 120V 30AW/SHUNT
- Состояние запаса:
- 49
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Контакторы (электромеханические)
- Coil Voltage :
- 120VAC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 88 VAC
- Must Release Voltage :
- 20 VAC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max
- Termination Style :
- Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)