ACE-H10-55-190C
Номер детали производителя:
ACE-H10-55-190C
Производитель/бренд:
AC Electronics
Часть описания:
10W EMERG BACK-UP LED DR W/COND
Состояние запаса:
89
Производитель :
AC Electronics
Категория продукта :
Драйверы светодиодов
Approval Agency :
cULus, FCC
Current - Output (Max) :
190mA
Dimming :
Analog
Efficiency :
71%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 55°C
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP30
Size / Dimension :
9.50" L x 1.70" W x 1.14" H (241.3mm x 43.2mm x 29.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
15 ~ 55V