ACE-G10LN1555CP
Номер детали производителя:
ACE-G10LN1555CP
Производитель/бренд:
AC Electronics
Часть описания:
10W SLIM CASE CONSTANT POWER EME
Состояние запаса:
100
Производитель :
AC Electronics
Категория продукта :
Драйверы светодиодов
Approval Agency :
cULus, FCC
Current - Output (Max) :
660mA
Dimming :
Analog
Efficiency :
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 55°C
Power (Watts) :
36 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP30
Size / Dimension :
16.60" L x 1.18" W x 1.00" H (421.6mm x 30.0mm x 25.4mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Power
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
15 ~ 55V