FRC32C2B101JTP
Номер детали производителя:
FRC32C2B101JTP
Производитель/бренд:
Kamaya
Часть описания:
RES 100 OHM 5% 1/8W 1206
Производитель :
Kamaya
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Fusible, Safety
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Tolerance :
±5%