RC0075FR-07100RL
- Номер детали производителя:
- RC0075FR-07100RL
- Производитель/бренд:
- YAGEO Group
- Часть описания:
- RES 100 OHM 1% 0.02W 0075
- Производитель :
- YAGEO Group
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.006" (0.14mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 009005 (0301 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.02W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.012" L x 0.006" W (0.30mm x 0.15mm)
- Supplier Device Package :
- 0075
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%