PA0603FRE470R005L
Номер детали производителя:
PA0603FRE470R005L
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
RES 0.005 OHM 1% 0.4W 0603
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.4W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
5 mOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%