AF0603DR-0710K2L
Номер детали производителя:
AF0603DR-0710K2L
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
RES SMD 10.2KOHM 0.5% 1/10W 0603
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
10.2 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%