MFR200DBD73-12K1
Номер детали производителя:
MFR200DBD73-12K1
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
RES 12.1K OHM 0.5% 2W AXIAL
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Resistance :
12.1 kOhms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%