FCR3WSJT-73-12K
Номер детали производителя:
FCR3WSJT-73-12K
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
RES 12K OHM 5% 3W AXIAL
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Resistance :
12 kOhms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%