DH401LBBRB110
Номер детали производителя:
DH401LBBRB110
Производитель/бренд:
CIT Relay and Switch
Часть описания:
SWITCH PB SPST-NO/NC 2A 125VAC
Производитель :
CIT Relay and Switch
Категория продукта :
Кнопочные переключатели
Actuator Marking :
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
DPST-NO/NC
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
2A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Blue/Red
Illumination Voltage (Nominal) :
110 VDC
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 40.00mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Off, Off-On
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
24 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    SWITCH SLIDE DIP 4POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 4POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 2POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 3POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 4POS 25MA 24V