GP55-1002-FTW
Номер детали производителя:
GP55-1002-FTW
Производитель/бренд:
RCD Components
Часть описания:
RES MF AXIAL 1/4W 10.0K OHM 1%
Производитель :
RCD Components
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 160°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
100ppm/°C
Tolerance :
±1%