GP55-1022-FTW
- Номер детали производителя:
- GP55-1022-FTW
- Производитель/бренд:
- RCD Components
- Часть описания:
- RES MF AXIAL 1/4W 10.2K OHM 1%
- Производитель :
- RCD Components
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Metal Film
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 160°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10.2 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- 100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%