MFR100FRE52-105K
Номер детали производителя:
MFR100FRE52-105K
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
RES 105K OHM 1% 1W AXIAL
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
105 kOhms
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%