RC1/2101JB
Номер детали производителя:
RC1/2101JB
Производитель/бренд:
Kamaya
Часть описания:
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Производитель :
Kamaya
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Carbon Composition
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%