BVS-A-R0028-1.0
Номер детали производителя:
BVS-A-R0028-1.0
Производитель/бренд:
Isabellenhütte
Часть описания:
RES 0.0028 OHM 1% 5W 3920
Производитель :
Isabellenhütte
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.039" (0.98mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
3920 (1052 Metric)
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
2.8 mOhms
Size / Dimension :
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Supplier Device Package :
3920
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%