VGS-100-3.3
Номер детали производителя:
VGS-100-3.3
Производитель/бренд:
CUI Inc.
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 3.3V 100W
Производитель :
CUI Inc.
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Current - Output 1 :
20 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
70%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
5.10" L x 3.84" W x 1.48" H (129.5mm x 97.5mm x 37.5mm)
Standard Number :
55024; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
88 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V