VGS-100C-15
Номер детали производителя:
VGS-100C-15
Производитель/бренд:
CUI Inc.
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 15V 105W
Производитель :
CUI Inc.
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
7 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
88%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
105W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.08" L x 3.82" W x 1.18" H (129.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
15V