WLAR015FET
- Номер детали производителя:
- WLAR015FET
- Производитель/бренд:
- Ohmite
- Часть описания:
- RES 0.015 OHM 1% 1/2W AXIAL
- Состояние запаса:
- 980
- Производитель :
- Ohmite
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 15 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%