MV-3001A-NO
Номер детали производителя:
MV-3001A-NO
Производитель/бренд:
Moujen
Часть описания:
5A SPST-NO MINI SNAP SWITCH
Производитель :
Moujen
Категория продукта :
Концевые выключатели
Actuator Type :
Lever, Simulated Roller
Circuit :
SPST-NO
Current Rating (Amps) :
5A (AC), 500mA (DC)
Differential Travel :
0.060" (1.5mm)
Features :
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
140gf
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Overtravel :
0.063" (1.6mm)
Pretravel :
0.157" (4.0mm)
Product Status :
Active
Release Force :
20gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Omron Electronic Components
    SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
  • Omron Electronic Components
  • Panasonic
    SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 30V
    SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V