MVPS1000-1030
Номер детали производителя:
MVPS1000-1030
Производитель/бренд:
EOS Power
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 30V 1000W
Производитель :
EOS Power
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Current - Output 1 :
33.33 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
93%
Features :
Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
1000W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
9.51" L x 5.00" W x 1.61" H (241.5mm x 127.0mm x 41.0mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Isolation :
4.245 kV
Voltage - Output 1 :
30V