MVPS1000-1024
- Номер детали производителя:
- MVPS1000-1024
- Производитель/бренд:
- EOS Power
- Часть описания:
- AC/DC CONVERTER 24V 1000W
- Состояние запаса:
- 26
- Производитель :
- EOS Power
- Категория продукта :
- Преобразователи переменного тока в постоянный
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cUL, NEMKO, UL
- Current - Output 1 :
- 41.67 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 1000W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 9.51" L x 5.00" W x 1.61" H (241.5mm x 127.0mm x 41.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4.245 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V