ZMSMH3130T10SRC
Номер детали производителя:
ZMSMH3130T10SRC
Производитель/бренд:
C&K, now part of Littelfuse
Часть описания:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 125V
Производитель :
C&K, now part of Littelfuse
Категория продукта :
Концевые выключатели
Actuator Type :
Lever, Straight
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
3A (AC/DC)
Differential Travel :
0.020" (0.5mm)
Features :
Support Posts
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
195gf
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overtravel :
0.084" (2.14mm)
Pretravel :
0.152" (3.85mm)
Product Status :
Active
Release Force :
55gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
12 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Omron Electronic Components
    SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
  • Omron Electronic Components
  • Panasonic
    SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 30V
    SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V