PBES16L1AR
Номер детали производителя:
PBES16L1AR
Производитель/бренд:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Часть описания:
PBES16 28 LED 6V DC 28MA 000 1NC
Состояние запаса:
49
Производитель :
Категория продукта :
Выключатели аварийной остановки (E-Stop)
Circuit :
SPST-NC
Current Rating (Amps) :
3A (AC), 220mA (DC)
Features :
Illumination Voltage (Nominal) :
6 VDC
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Product Status :
Active
Reset Operation :
Twist
Switch Function :
On-Off
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CONN HSG ARINC 24POS NAT PNL MNT
    AV19 SPM 0.4VA POWER LED GREEN 1
    AV19 SPM 5A SPOT LED GREEN 12V
    AV19 SPM 5A SPOT LED GREEN 24V
    CONN SPRING MOD 18POS SMD