PBES16L20R
- Номер детали производителя:
- PBES16L20R
- Часть описания:
- PBES16 28 NO LAMP 1NC 1NO
- Состояние запаса:
- 48
- Circuit :
- SPST-NO + SPST-NC
- Current Rating (Amps) :
- 3A (AC), 220mA (DC)
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 16.00mm Dia
- Switch Function :
- On-Off, Off-On
- Termination Style :
- Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V