DH101ARSMT002
- Номер детали производителя:
- DH101ARSMT002
- Производитель/бренд:
- APEM Inc.
- Часть описания:
- SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 42V
- Производитель :
- APEM Inc.
- Категория продукта :
- DIP-переключатели
- Actuator Level :
- Raised
- Actuator Type :
- Rotary with Knob
- Circuit :
- BCD
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Current Rating (Amps) :
- 100mA
- Features :
- Height Above Board :
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 125°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Gull Wing
- Voltage Rating :
- 42VDC