CF1/2CT52R102J
Номер детали производителя:
CF1/2CT52R102J
Производитель/бренд:
KOA Speer Electronics, Inc.
Часть описания:
RES 1K OHM 5% 1/2W AXIAL
Производитель :
KOA Speer Electronics, Inc.
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-450/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%