FRC20C2A101JTP
Номер детали производителя:
FRC20C2A101JTP
Производитель/бренд:
Kamaya
Часть описания:
RES 100 OHM 5% 1/10W 0805
Производитель :
Kamaya
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Failure Rate :
Features :
Fusible, Safety
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Tolerance :
±5%