ERJ-1GEJ6R2C
Номер детали производителя:
ERJ-1GEJ6R2C
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/20W 0201
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
6.2 Ohms
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
-100/ +600ppm/°C
Tolerance :
±5%