ERJ-12NF2001U
Номер детали производителя:
ERJ-12NF2001U
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
RES SMD 2K OHM 1% 3/4W 1812
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%