PS0306FRM7T0R04L
Номер детали производителя:
PS0306FRM7T0R04L
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
RES 0.04 OHM 1% 1/2W 0306
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
40 mOhms
Size / Dimension :
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0306
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%