APT6015LVFRG
- Номер детали производителя:
- APT6015LVFRG
- Производитель/бренд:
- Microchip Technology
- Часть описания:
- MOSFET N-CH 600V 38A TO264
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория продукта :
- Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 38A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 600 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 475 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 9000 pF @ 25 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- TO-264-3, TO-264AA
- Power Dissipation (Max) :
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 150mOhm @ 500mA, 10V
- Supplier Device Package :
- TO-264 [L]
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 4V @ 2.5mA