APT6017LFLLG
- Номер детали производителя:
- APT6017LFLLG
- Производитель/бренд:
- Microsemi
- Часть описания:
- MOSFET N-CH 600V 35A TO264
- Состояние запаса:
- 15
- Производитель :
- Microsemi
- Категория продукта :
- Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 35A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 600 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 100 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 4500 pF @ 25 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-264-3, TO-264AA
- Power Dissipation (Max) :
- 500W (Tc)
- Product Status :
- Obsolete
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 170mOhm @ 17.5A, 10V
- Supplier Device Package :
- TO-264 [L]
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- ±30V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 5V @ 2.5mA